Przejdź do treści

Balustrada typu Portfentr

 Coraz większą popularnością cieszą się tzw. balkony francuskie . Portfenetr bo to o nich mowa, to właściwa nazwa wywodzącego się z Francji balkonu. 

Balkon francuski to bardzo ekonomiczne i funkcjonalne źródło światła dziennego w pokoju, sypialni czy łazience , przy zachowaniu pewnych funkcji jakie daje tradycyjny balkon . Bogata oferta wzorów, wariantów montażu i wykonawców balustrad do tego typu balkonów są następnymi aspektami przemawiającymi za wyborem Portfenetr.

 Jednak aby balkon francuski mógł spełnić swoje zadanie musi być przede wszystkim bezpieczny.  Bezpieczne korzystanie z balkonu francuskiego zapewnia dobrze wykonana i zamontowana balustrada.  Niestety większość Klientów popełnia błąd na etapie budowy obiektu wynikający zapewne z braku wiedzy z zakresu budownictwa, mianowicie , decyduje się na montaż balustrady po wykonaniu ocieplenia budynku.  Aby wykonać pewny i bezpieczny montaż, monter musi mieć pełny dostęp do miejsca kotwienia  balustrady, niezależnie od modelu i ostatecznego efektu wizualnego na gotowej elewacji.

W przypadku gdy obiekt jest pokryty warstwą termoizolacji ( obecnie przeciętna grubość termoizolacji to 200 mm) monter nie widzi materiału do którego powinna zostać zakotwiona balustrada (niedopuszczalne jest montowanie mocowań tylko w warstwie termoizolacji które może grozić utratą zdrowia lub życia). 

W dużej mierze kierujemy ten artykuł do Architektów oraz Projektantów, Firm budowlanych oraz Wykonawców termoizolacji . To od Nas zależy jaki produkt otrzyma Klient. Klient decydując się na budowę domu pierwsze kroki kieruje do Architekta lub Projektanta , następnie do Firmy Budowlanej, na sam koniec trafia do Producenta Balustrad. Dobrze gdy Klient trafi do producenta balustrad na wczesnym etapie budowy. Zazwyczaj pytania o balustradę Klient kieruje gdy czasu na montaż przed “ekipą ociepleniowców” jest góra 2 tygodnie.  Najczęściej Klienci trafiają do nas gdy termoizolacja budynku jest w trakcie wykonywania lub jest już gotowa i szanse na wykonanie bezpiecznego montażu zostają ograniczone. Dlatego jeśli Państwa projekt przewiduje balkon typu francuskiego, dobrze gdy złożycie zapytanie na wczesnym etapie budowy. Oferujemy fachowe doradztwo i pomoc oraz atrakcyjne warunki współpracy . W przypadku otrzymania zapytania na wczesnym etapie budowy jesteśmy w stanie przygotować najbardziej wyszukane pomysły lub zrealizować zlecenie w bardzo atrakcyjnej cenie. Nasze balustrady przygotowujemy w zestawach do samodzielnego montażu. Świadczymy także usługę montażu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą

W celu złożenia zapytań prosimy o przesłanie wiadomości na adres info@e-balustrady.pl dla usprawnienia procesu realizacji zamówień zachęcamy do zapoznania się z instrukcją pomiaru 

 

Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo informujemy, że nasza firma zaleca wykonanie montażu balustrad typu Portfenetr tylko przed wykonaniem termoizolacji. Decydując się na wykonanie montażu po ułożeniu warstwy termoizolacji narażacie się Państwo na bardzo duże niebezpieczeństwo drugim aspektem który może przemówić na korzyść montażu balustrad przed wykonaniem termoizolacji jest aspekt ekonomiczny. Dodatkowo decydując się na wykonanie montażu przed termoizolacją , do dyspozycji jest szersza gama rozwiązań, modeli oraz wzorów.